Rezervasyon İçin+90 272 333 30 12
HEMEN REZERVASYON YAP!
X
Yetişkin
Çocuk
 
REZERVASYON YAP

Sağlık Terapileri

 • Çamur Küveti

  Afyon/Sandıklı kaplıcalarını diğer kaplıcalardan ayıran en önemli özelliği, ününü tüm dünyaya yayılmış olan çamur banyolarıdır. Organik maddeler içeren Afyon-Sandıklı çamuru, yüksek radyoaktiviteye sahiptir Bu mucizevi çamur banyoları 500 metre devam eden jeolojik bir çatlağın farklı yerlerinde kaynayıp 68 derecelik sıcaklığa ulaşan şifalı su ile özel şekilde hazırlanan toprağın karışımından oluşur. 2000 yıllık şifalı suların ve çamurun vücuda etkileri ve faydaları şaşırtıcı orandadır. Bu özelliğinden dolayı Romatoid artrit, ankilozan spondilit gibi inflamatuvar romatizmal hastalıkların, osteoartrit gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarının; miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak; ortopedik operasyonlar, beyin ve sinirle alakalı cerrahi müdahaleler sonrası uzun süreli hareketsiz kalma sonrası yapılan mobilizasyon çalışmalarında; nörolojik rahatsızlıkların kronik dönemlerinde rehabilitasyon amacıyla; stres bozukluğu, nörovejetatif, distoniler gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında destekleyici / tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir. Bu mucizevi ve şifa kaynağı çamur banyolarını May Thermal Resort &Spa Hotel kalitetesiyle siz değerli misafirlerimizin hizmetine sunuyoruz.

 • Ozon Kapsulü

  Medikal ozon, saf ozon ve saf oksijen karışımı şeklinde kullanılır. Dolaşım bozukluğu, karaciğer hastalıkları hepatitler, zor iyileşen enfekte yaralar, mantar enfeksiyonu, barsak hastalıkları tedavi edici özelliği ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği için hastalıklara yakalanma riskini ortadan kaldırır. Diyabet, kanser tedavileri, göğüs hastalıkları, astım ve alerjilerde, kalp hastalıklarında, yüksek tansiyon, kalp ve damar sorunlarında, cilt mantarları, uçuklar ve açık yaralar gibi birçok hastalıkta ve sorunları tedavi eder

 • Ayak Detoksu

  Ayak detoksu vücuttaki zararlı toksinlerin atılması amacıyla uygulanan bir tedavi yöntemidir. Ayaklarda, sinir uçları ve ter bezleri yoğun olarak bulunduğundan vücutta detoks için en ideal yer olduğu bilinmektedir.


  AYAK DETOKSUNUN 8 FAYDASI
  -    Toksinleri atar.
  -    Ayaktaki şişliği azaltır, ödem attırıcıdır.
  -    Vücudu yatıştırır.
  -    Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  -    Ruh halini iyileştirir.
  -    Kalori yakmaya yardımcı olur.
  -    Kan şekeri düzeyinin normal sınırlarda kalmasını teşvik eder.
  -    Kardiyovasküler sağlığı arttırır.

 • Dr. Balıklar

  Özellikle sedef hastalığını önlemede ve cilt hastalıklarında kullanılan bir tedavi yöntemidir.
  Boyutları; 3 cm ile 8 cm arasında değişen doktor balıklar, vücuttaki ölü deri artıklarını temizler ve cildi cilt hastalıklarından arındırmaya yarar. Masaj etkisi sayesinde masaj yöntemlerinde de önemli yerinidir.
   

Hamam Terapileri

 • Bay Türk Hamamı

  Geleneksel Türk hamamı bakımları,tüm vücudunuzun ölü derileriden arınmasına ,nefes almasına ve yeniden canlanmasını sağlar.

 • Bayan Türk Hamamı

  Geleneksel Türk hamamı bakımları,tüm vücudunuzun ölü derileriden arınmasına ,nefes almasına ve yeniden canlanmasını sağlar.

 • Kese

  Vücunuzun ölü hücrelerinizden temizler gözenekleri açarak teninizin oksijen almasını sağlar.
  Aknelerin oluşumunu engeller.


  - Cilt altı kan dolaşımını hızlandırır
  - Ciltteki yenilenmeyi hızlandırır
  - Ölü deriden arındırır
  - Cildinizdeki gözenekleri açar
  - Bağışıklık sistemine katkı sağlar
  - Selülitleri gidermede yardımcı olur.

 • Köpük

  Köpük masajı kesenin ardından saf ve doğal sabunlardan üretilen yoğun köpükle uygulanan masaj işlemidir. Kese uygulamasıyla gözeneklerden çıkan yağ ve cilt yüzeyindeki kirden, tamamen arınmak amacıyla köpük masajı yapılır. Sabunun sağladığı yumuşaklık ve kayganlık sayesinde herhangi bir masaj yağına gereksinim duymadan vücudu rahatlatacak şekilde köpük masajı sunulur.

 • Kahve peeling – köpük

  Kahvede bulunan polifenoller cilt lekelerindeki hiperpigmentasyonun azalmasına katkı sağlıyor. Ölü deri hücrelerinden kurtulmanızı sağlayarak cildinizi yenilemekle kalmayacak aynı zamanda kahvede bulunana antioksidanlar ile daha genç görüneceksinz. Bunlarla birlikte kafein cildinizdeki fazla nemi alarak pürüzsüz ve daha sıkı görünmesini sağlayacak, yüzünüzdeki şişlikler azalacak.

 • Kar Çeşme

  Isınmış olan vücudun kar ile ovularak cilt ve cilt altındaki kan dolaşımını hızlandırarak cildin sıkılaşmasına ve daha pürüzsüz görünmesini sağlar. Cildin soğuk kar ile soğutulması sonucunda vücudun savunma sistemi hareketlenir ve hastalıklara karşı korumayı sağlar. Bir çok yarar sağlayan kar çeşmesi kan dolaşımını hızlandırarak kan basıncının düzenlenmesine yardımcı olur.

Bakım Terapileri

 • Çamur Yüz Maskesi

  Cilt yüzeyinde biriken ölü cilt hücrelerini temizlerken cilt gözeneklerinde biriken yağı ve kiri temizler, cildi nemlendirir ve sıkılaştırır, cilt görünümünü iyileştirerek daha pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar. 

 • Kil Maskesi

  Kil, yüzyıllardır sağlık ve güzellik kaynağı olarak kullanılan bir toprak çeşididir. İçeriğinde bulunan demir, alüminyum, magnezyum, kalsiyum, silisyum ve çinko gibi doğal mineraller sayesinde özellikle cilt üzerinde birçok faydası bulunur. Bunlar, ciltte ki Yağ dengesini sağlar, gözenekleri sıkılaştırır, cildin rengini düzenler, akne oluşumunu engeller, ölü derileri arındırır, lekelerin açılmasını sağlar.

 • Kahve Maskesi

  Koyu lekeleri ve renk eşitsizliğini gidermeye yardımcı oluyor. Cildine yapacağın kahve maskesi, kan dolaşımını hızlandırarak ve cildin daha aydınlık görünmesini sağlar. Ayrıca Kahve telvesi cildinin tonunun eşitlenmesine yardımcı olur.

Masaj Çeşitleri

 • Medikal Masaj

  Vücudun ağrılı ve problemli bölgelerine özel ısıtıcılı ve ağrı kesicili kremler ile uygulanan masajın etkisi problemlei bölgenin ağrısını azaltmaya ve eklemlerin hareketini kolaylaştırmaya yardımcı olur.

 • Bali Masajı

  Rahatlatıcı ve dengeleyici. Vücuttaki enerji noktaları üzerine tatbik edilen etkili baskılar; yumuşak vuruşlar ve gerekli gerinme hareketleri ile birlikte yüzeydeki kas dokusunu geçerek çok daha derinlere etki eder.Bu masaj vücuttaki tüm enerji merkezlerinin dengelenmesini; tüm iç sistemlerin birbirleri ile bütünleşmesini sağlar. Bu masaj sırasında kullanılan doğal yağlarla birlikte kaslarda oluşan gerginlik giderilir, enerji seviyesi yükselerek dengelenir, tüm vücut ve zihinde olağan üstü bir rahatlama elde edilir.

 • Klasik İsveç Masajı

  Geleneksel İsveç masajı tüm vücuda uygulanır. Sindirim sistemini çalıştırır, kasların çalışmasını sağlar, güçlendirir, dayanıklılığı arttırır ve vücudu rahatlatır.

 • Aroma Terapi Masajı

  Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlardan hazırlanan masaj yağlarını kullanılarak uygulanan bir masaj yöntemidir. Bu masajda dikkat edilen, temponun düşük ve hareketlerin şiddetinin hafif olmasıdır. Rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici bir özelliğe sahip bir masajdır.

 • Anti Stres Masajı

  Kasları ve özellikle sinir sistemini rahatlatan bir masajdır. Baş, boyun, sırt ve arka bacaklara yavaş ve ritmik olarak yapılmaktadır. Kullanılan özel anti-stres masaj yağı ile vücut üzerindeki gerilim kaybolur.

 • Lokal Masaj

  Lokal masaj bölgesel olarak vücudun istenilen ya da ihtiyacı olan bölümüne yapılan masaj türüdür. Bölgesel Masaj dediğimiz bu masaj türünde yalnızca yüze, bacaklara, sırta veya başa masaj yapılabilir. Masaj tedavisi kas ve basınç noktaları özel bir odaklanma ile manipülasyon ve vücudun yumuşak dokularının sürtünme içerir. Lokal masaj fizik tedavinin bir parçası olarak kullanılabilir ya da kaslardaki sıkı alanların dinlenmesine yardımcı olabilir. Diğer durumlarda, vücudun diğer bölgelerinde ağrı veya sağlık sorunları rahatlama sağlar ve vücudun basınç noktaları odaklanarak yapılabilir.

 • Thai Masajı

  Ovma ve sıkma yöntemi kullanılan masajın aksine Thai masajında esnetme ve germe yöntemi uygulanır. Thai masajının temelini Hint Yoga ve Çin geleneksel tıbbı oluşturur.

  Geleneksel biçimiyle Nuad Bo-Rarn olarak da bilinen Thai (Tay) masajı, beden, zihin ve ruhun tedavisine dayanan bir tür Doğu beden çalışması terapisidir.

  Terapi bedeni saran, vücutta akan ve ona hayat getiren elektromanyetik ya da enerjik alanları basınç ve/veya manipülatif masaj yoluyla tedavi etmeyi içerir.

  Ovma ve sıkma yöntemi kullanılan masajın aksine Thai masajında, esnetme ve germe yöntemi kullanılır.
   

 • Refleksoloji Masajı

  Kökeni uzak doğu’ya uzanan Refleksoloji, vücuttaki gerilimi almak ve nörolojik hastalıklarda destek tedavi sağlamak amacıyla, ayaklardaki belirli noktalara uygulanan bir masaj tekniğidir.

  Yaklaşık 5 bin yıllık geçmişi olduğu bilinen refreksolojinin ilk uygulama yeri Çin olarak bildiriliyor. Günümüzde tamamlayıcı tıp kategorisinde yer alan Refleksoloji, bedendeki serbest enerji akışını sağlamak amacıyla kullanılan etkili ve zararsız bir yöntem olarak kabul ediliyor.
   

 • Lenf Drenaj Masajı

  Vücuttaki lenf bezi bölgelerine uygulanan lenf drenaj masajıyla lenf dolaşımı harekete geçirilerek, vücutta toplanan ödem ve toksinlerin dışarı atılması ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi sağlanır. Lenf drenaj masajı ile kan dolaşımı hızlanır. Bu da hücrelere daha fazla oksijen taşınması, dolayısıyla metabolizmanın hızlanması anlamına gelir. Metabolizmanın hızlanması kilo vermeyi hızlandırır. Düzenli uygulandığında dokular sıkılaşır, deri sıkılaşır, selülitler azalır.

 • Yüz Masajı

  Cildinizin kendini yenilenmesi için en önemli unsurlardan biri kan dolaşımıdır. Kan dolaşımınızın hızlanması cildinizin sağlıklı kalmasını sağlar. 

  Yüz masajı ile cilt kırışıklıklarını giderilir, sinirler uyarılır böylece genç gözükmez genç olursunuz.

 • Hint Baş Masajı

  5000 yıldır Hindistan' da uygulanan "yaşam bilimi" olan Ayurveda' nın içinden doğmuştur. Hücre ve dokuların beslenmesi,bedenin toksinlerden arınması sağlanır. Hint baş masajı; üst beden, sırt, omuz, boyun, saç,s aç derisi ve yüzünüze aromatik yağlarla uygulanan ve özel tekniğiyle kasları rahatlatarak kan dolaşımını hızlandıran bir masajdır. Dış etkenlerin başında gelen stres,üst beden ve baş bölgesinde enerjinin bloke olmasına neden olur. Bu blokaj konsantrasyon bozukluğu ve depresyon gibi zihinsel,kas tutulmaları ve baş ağrıları gibi fiziksel sıkıntıları meydana getirir. Hint baş boyun masajı zihni dinlendirir ve rahatlatır,bedenimize sıkışıp kalmış duygusal sorunlarımızdan arındırır. Böylelikle dinlenmiş bedenin iyileştirme gücü ortaya çıkar.. Marma noktaları,Akupresür,Çakra dengeleme ve kişiye özel bitkisel öz yağ karışımları ile kişiye bir arınmışlık hissi ile denge sağlar.

 • Sıcak Taş Masajı

  Sıcak taş masajı (hot stone masajı) volkanik bazalt taşlar kullanılarak uygulanan ve taşların termal ısısından faydalanılarak yapılan bir masaj yöntemidir. Taşlar masaj için özel seçilmiş ve ısıyı uzun süre bünyesinde tutabilen volkanik taşlardır. Dolayısıyla masaj süresince taşlar ısısını koruyarak vücuttaki çakra bölgelerinde ısıyı muhafaza ederler. Taşların yerleşimi ve konulduğu yerler özenle seçilerek en etkili olabilecek şekilde konumlandırılması bu masajda önemlidir.

 • Anti Selülit Masajı

  Selülit bir cilt altı dolaşım problemi olduğu için, dolaşımı artıracak ve hızlandıracak en etkili çözüm masajdır. Bu sayede oluşan selülitin yerleşmesi ve büyümesi engellenebildiği gibi oluşan selülitin parçalanma süreci de desteklenir. Yalnızca beslenme alışkanlığı değiştirilerek varolan selülitin yok olmasını bekleyemezsiniz. Dolaşımın hızlanması, problemli bölgede kan akışının artması ve o bölgedeki sert yağ dokularının çözülmeye elverişli hale getirilmesi gerekir. Selülit masajı burada devreye girer.

 • Hamile Masajı

  Hamile masajı'nın etkili olduğu alanlar hamileliğin ilerleyen aylarıyla birlikte ortaya çıkan değişimlere paralel olarak kurgulanmıştır. Doğal, cildi besleyen yağlarla uygulanan masaj, ciltte oluşan gerginlikleri de gidermektedir. Hamilelere uygulanan masaj vücudun rahatlamasına, dolaşımın artmasına kişinin kendisini iyi hissetmesine yardımcı olur.